Ariel Deniz Kızı Pastası ve Kurabiyeleri

Vee son pastamıza gelince...

Gözde hanımın tatlı kızı Esma'nın 5. doğumgünü partisi için hazırlanan Ariel deniz kızı pastası ve onunla uyumlu kurabiyelerimiz..
Şimdiye kadar yaptığım pastalar içinde en çok hoşuma giden sanırım bu oldu. Yapımında en çok yorulduğum pastada ayrıca..

Esma için yaptığım kurabiyelerde farklı bir modelde çalıştım.Ariel deniz kızı konseptine uygun olmasını istediğim için kırmızı saçlı kız yüzleri aklıma geldi ve bunlar çıktı ortaya.Yeni kurabiyeler dışında ilk çubuklu ve konsept kurabiyede çalışmış oldum.Sanırım sunumu böyle çok daha güzel. Bundan sonra çok daha farklı renklerde çubuklu kurabiye çalışmaya devam;)

Pastamıza gelince üstünü tel örtüyle kapatarak kurdelalarla süsleyince cibinlik altında kalmış bir pasta çıktı ortaya:) Kesinlikle kız çocukları için yapılan çalışmalar daha bir cicili bicili oluyor ister istemez..


Pasta için Ariel deniz kızı çalışılmasına karar verildikten sonra internetten model aramaya başladım. Ama yoğun aramaya rağmen sadece 1 tane gerçekten güzel olan bir çalışma bulabildim. Pastha by n&f 'nin sayfasındaki tek katlıydı ama genel olarak aynı 2 katlı oldu pastamız.Birdee görüldüğü gibi kuyruksuz bir deniz kızı oldu maalesef bizim kız:) Zamansızlıktan sadece kuyruğu yetişmedi ve bende hemen kondurdum pastanın üstüne..Özgenin ilk söylediği hanii bunun kuyruğuuuu oldu ama pastamız çok beğenildi.. Birdahaki sefere ilk kuyruğunu yapıcam..


Şeker hamuruyla ilk modelleme denemem den çıkan bu kızı ben çok sevdim ama..Adı bile bizim kız oldu evde:)Ama çok farklı oldu diğer modellemelere göre.Sadece denemek için elime boyasız bir şeker hamuru alıp başladım yüz, gövde, saç, kol yapmaya ve birleştirince baktım ki bizim kız çok güzel olmuş..bembeyaz ama! dedim hadi elime boyayı alıp suyla seyreltip boyayım bakalım ne çıkacak..İşte pastanın üstündeki kız çıktı ortaya..Ama bundan sonra standart yöntemlerle denemeler yapıcam..Şimdilik bu kadar diyorum ve mutfağa maket pasta çalışmaya gidiyorumm... Nice mutlu doğumgünleri esma..

Tatlı günler..sevgiler

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

LinkWithin

Related Posts Widget for Blogs by LinkWithin