Temel Pastacılık ve Kurabiye Süsleme Kursu


Ağustos ayı içinde yaptığımız kurslarımızdan görüntülerle merhaba.


Birebir yaptığımız ilk kursumuzu çok uzun süre önce önce konusup kararlaştırmıştık sevgili Sevi ile. Sevi uzaklardan Almanya'dan geldi .Gördüğünüz resimlerdeki gibi aşama aşama fotoğrafladı yaptıklarımızı. Yukarıda şeker hamuru yapımı sırasındaki aşamalar görüntüleniyor.


Bu resimdekiler ise pandispanya yapımı,katlandırılması,kremalandırılması ,şeker hamuru ile kaplama ve şeker hamuru ile çalışılan figürlerin pasta üzerine yerleştirilmesini içeriyor.
Uzun süre tanışmayı beklediğim sevgili Sevi ile çok keyifli geçti kursumuz. İzmir tatili sırasında gerçekleştirdiğimiz kursumuzun postunu Sevi Almanya'dayken yayınlayabiliyorum. Bu arada Sevi'de Patissevi adıyla Almanya'da butik pastacılık yapıyor:)Orada olanlara duyrulur.Vee yine uzun süredir kurs için konuştuğumuz sevgili adaşım Gamze ile yaptığımız kurabiye kursumuz.
Gamze ile haftasonu gerçekleştirdiğimiz kursumuzda da farklı modellerde şeker hamuru ile kurabiye süsledik. Yine oldukça keyifli geçen kurs sonunda Gamze'nin bana tatlı bir hediyesi oldu.
Çook teşekkür ederim adaşım:)
SevgilerHiç yorum yok:

Yorum Gönder

LinkWithin

Related Posts Widget for Blogs by LinkWithin